Used GMC for Sale in Uxbridge
2025 GMC Sierra 2500HD Denali Ultimate 4x4 Crew Cab 6.75 ft. box
| Williamson Price: | $131,790 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:26,352 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GT4UXEY4SF149251 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263944A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 GMC Sierra 3500HD SLE 4x4 Regular Cab 8 ft. box SRW
| GOOSENECK/5TH WHEEL | ADAPTIVE CRUISE CONTROL |
| Williamson Price: | $76,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:33,436 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GT39TEY5RF228301 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263576A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
PERFORMANCE & HEAVY-DUTY CAPABILITY
* Duramax 6.6L V8 Turbo Diesel Engine
* Allison 10-Speed Automatic Transmission
* Four-Wheel Drive (4WD)
* Snow Plow Prep / Ca.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Terrain Denali 4dr All-Wheel Drive
| Sunroof | AWD | Head Up Display |
| Williamson Price: | $38,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:26,166 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GKALXEG9RL227850 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9165A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Performance
• 1.5L Turbo Engine
• 9-Speed Automatic
• All-Wheel Drive
• Hill Descent Control
Interior
• Leather Seats
• Heated Front Seats & Steering Wheel
• Power Front Seats with Memory
• Dual-Zone Clima
| Sunroof | Power Assist Steps |
| Williamson Price: | $70,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:122,727 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GKS2JKL3PR163039 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263625A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Performance
• 6.2L V8 Engine
• 10-Speed Automatic Transmission
• Four-Wheel Drive (4WD)
• Magnetic Ride Control
Interior
• Leather Heated & Ventilated Front Seats
• Heated Second Row Seats
• Power-Folding Third
SUNROOF | 5HT WHEEL PREP | POWER STEPS
| Williamson Price: | $79,760 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:78,288 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1GT49PEY3PF137911 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | W9380 |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Williamson Chrysler Uxbridge |
2022 GMC Sierra 1500 Elevation 4x4 Crew Cab 6.6 ft. box
| Williamson Price: | $46,160 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:102,355 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3GTUUCET5NG540909 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | W9444 |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Williamson Chrysler Uxbridge |
Navigation, GPS, Nav, Leather, BackUp Camera, Bluetooth, Apple CarPlay / Android Auto, Heated Seats, 4X4, Local Trade, Winter Tire Pkg, Hard Tri-fold Cover, 10-Speed Automatic, 4WD, Black Leather, 120-Volt Bed Mounted Power Outlet, 2 C.....Read MoreLire la suite
| Williamson Price: | $35,760 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:149,883 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | 1GKS2HKJ8GR114636 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | W9472 |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Williamson Chrysler Uxbridge |
Navigation, GPS, Nav, Leather, BackUp Camera, Bluetooth, Sunroof / Moonroof, Apple CarPlay / Android Auto, Third Row Seating, Power Liftgate, Heated Seats, Cooled Seats, 4X4, New Tires, Local Trade, 4WD, 3rd Row DVD Screen, 4-Wheel Disc & 4-Wheel VAC Power Antilock Br
.....Read MoreLire la suiteLoading More Vehicles ...







