Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Uxbridge
2024 Buick Encore GX Avenir 4dr All-Wheel Drive
| AWD | LEATHER HEATED SEATS | REMOTE START |
| Williamson Price: | $32,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:25,649 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | KL4AMGSL3RB017038 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9129A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Ebony Twilight Metallic Buick Encore GX Avenir
Performance & Capability
• 1.3L ECOTEC Turbocharged Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
Exterior Features
• 19''' Pearl Nickel Aluminum Wh.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Encore GX Avenir 4dr All-Wheel Drive
| AWD | LEATHER INTERIOR | REMOTE START |
| Williamson Price: | $35,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:2,255 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.3L 3cyl |
| Exterior Colour: | Other |
| VIN: | KL4AMGSL0RB015568 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9138A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Ocean Blue Metallic Buick Encore GX Avenir
Odometer is 18044 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.3L ECOTEC Turbocharged Engine
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
Ext.....Read MoreLire la suite
2024 Buick Envista Avenir 4dr Front-Wheel Drive
| FWD | HEATED SEATS | POWER LIFTGATE |
| Williamson Price: | $28,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:22,453 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KL47LCE27RB129267 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | U9137A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Ocean Blue Metallic Buick Envista Avenir
Odometer is 9330 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 1.2L ECOTEC Turbocharged Engine
• 6-Speed Automatic Transmission
• Front-Wheel Drive
Exterior F.....Read MoreLire la suite
2024 Cadillac XT6 Sport 4dr All-Wheel Drive
| AWD | SUNROOF | HEATED & VENTED LEATHER SEATS |
| Williamson Price: | $58,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:21,930 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1GYKPGRS3RZ728710 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9146A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 Opulent Blue Metallic Cadillac XT6 Sport
Odometer is 13450 kilometers below market average!
Performance & Capability
• 3.6L V6 Engine with Variable Valve Timing
• 9-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Express 2500 Work Van Rear-Wheel Drive Extended Cargo Van
| CARGO | CRUISE CONTROL | RWD |
| Williamson Price: | $41,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:26,596 km
| Body Style: | Vans |
| Engine: | 4.3L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GCWGBFP1R1257584 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | U9126A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
2024 White Chevrolet Express 2500 Work Van Cargo
Odometer is 5534 kilometers below market average!
PERFORMANCE
* 4.3L V6 Direct Injection Engine
* 8-Speed Automatic Transmission
* Independent Front Suspension
EXTERIOR<.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Silverado 1500 LT Trail Boss 4x4 Crew Cab 5.75 ft. box
| Williamson Price: | $80,845 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:48,006 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 3GCUDFE87RG432360 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263834A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Performance & Capability
• 3.0L Duramax Turbo-Diesel Engine
• 10-Speed Automatic Transmission
• Four-Wheel Drive (4WD)
• Z71 Off-Road Package with 2" Lift
• Trailer Package with Hitch Guidance
<.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Traverse RS 4dr All-Wheel Drive
| Williamson Price: | $56,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:21,379 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | 1GNEVLKSXRJ233986 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | D263422A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
Performance & Capability
• 2.5L Turbocharged Engine
• 8-Speed Automatic Transmission
• All-Wheel Drive (AWD)
• Sport-Tuned Suspension
Exterior Features
• 22" Gloss Black Aluminum Wheels
.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Sierra 3500HD SLE 4x4 Regular Cab 8 ft. box SRW
| GOOSENECK/5TH WHEEL | ADAPTIVE CRUISE CONTROL |
| Williamson Price: | $77,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:33,436 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.6L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GT39TEY5RF228301 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 263576A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
PERFORMANCE & HEAVY-DUTY CAPABILITY
* Duramax 6.6L V8 Turbo Diesel Engine
* Allison 10-Speed Automatic Transmission
* Four-Wheel Drive (4WD)
* Snow Plow Prep / Ca.....Read MoreLire la suite
2024 GMC Terrain SLE 4dr All-Wheel Drive
| SUNROOF | AWD | ELEVATION EDITION |
| Williamson Price: | $26,978 |
Price includes Admin Fee $599.00, OMVIC Fee $22.00, and CarFax Fee $50.00. Price does not include taxes and licensing fees.
Mileage:91,265 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GKALTEG4RL186861 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | U9102A |
| City: | Uxbridge |
| Dealership: | Alex Williamson Motor Sales |
PERFORMANCE & DRIVETRAIN
* 1.5L Turbocharged DOHC 4-Cylinder Engine
* 9-Speed Automatic Transmission
* All-Wheel Drive (AWD)
SAFETY & DRIVER ASSIST
* Automatic Emergency Braking
* Forward Collision Alert<.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...








